Ceļojums ar divgadnieku uz Krakovu

 

Ceļojums ar divgadnieku uz Krakovu.

Pavasaris nāca ar dažādiem lielākiem un mazākiem pasākumiem. Bet pirmo reizi visi trīs kopā ceļojām ar lidmašīnu uz Krakovu. Par to kā sagatvoties ceļojumam, ko ņemt līdzi, kā būs labāk jaunajam cilvēkam sākām domāt laicīgi. Lasījām arī citu pieredzes ceļojot ar bērniem un no tā visa nonācām līdz savam plānam. Ar dažām lietām, ko uzskatu par vērtīgām, ceļojot ar divgadnieku, padalīšos.

Sagatavošanās pirmajam lidojumam

No sākuma plānojām braukt ar māšīnu, bet sapratām, ka ceļš būs lēns un nogurdinošs, jo jaunajam cilvēkam ilgstoši nepatīk braukt mašīnā. Veiksmīgā kārtā uz Krakovu ir Ryanair tiešais lidojums, kura ilgums bija ap pusotru stundu.

Ņemot vērā, ka šis būs pirmais lidojums, centāmies tam sagatavoties pēc iespējas labāk, lai gan mums, gan jaunajam cilvēkam un pārējiem lidmašīnas pasažieriem būtu patīkams lidojums.

Ko tad mēs darījām?
  • Esot ārā un redzot gaisā lidojam lidmašīnu- rādījām to un stāstījām, ka tā ir lidmašīna, tur lido cilvēki, tā ir augšā, ka mēs arī ar tādu drīz lidosim.
  • Skatījāmies video par lidmašīnām - kā tās lido, paceļas un nolaižas, kā izskatās iekšā, kā arī tehnisko pusi.
  • Vēl gribējām, bet diemžēl nesanāca aizbraukt līdz lidostai un paskatīties dzīvē kā limašīnas paceļas un nolaižas.
  • Lidostā bijām jau laicīgi līdz ar to varējām paskatīties uz lidmašīnām un kā tās tiek sagatavotas lidojumam.
Ko ņēmām līdzi?
  • Ēdienu, jo nekad nevar zināt vai nebūs kāda aizķeršanās. Bērnu pārtiku arī šķidrumus drīkst ienest lidostā. To biju jau laicīgi ielikusi caurspīdīgā maisiņā. Līdzi bija kraukšķi un biezenīši bērniem.
  • Savukārt ūdenim mums līdzi bija Brita ūdens pudele ar filtru. Līdz ar to pudeli var ienest un lidostā uzpildīt. Arī citos ceļojumos - tā lieliksi noder, jo var ūdeni uzpildīt kaut benzīntanka tualetē. 
  • Aktivitāšu maisiņu. Jau laicīgi biju no Aliexpress pasūtījusi dažādas lietas ar ko nodarbināt jauno cilvēku. Pārsvarā tie bija dažādi atslēgu piekariņi, kas neaizņem daudz vietas. Jaunajam cilvēkam vislabāk patika mazā slēdzene ar atslēgām. Grāmatu par trasportlīdzekļiem, kas šobrīd ir aktuāli. Tas viss tika salikts personalizētā maisiņā. Te mums jāsaka liels paldies Knauke Design, kas izveidoja maisiņam dizainu un to apdrukāja. Ar maisiņa saturu var iepazīties Liene buras instagram profilā - šeit.
  • Sedziņu un miega peli. Jaunajam cilvēkam nav prasības pēc tieši viņa sedziņa un kādas īpašas mīļlietiņas. Tad ņemot vērā, ka tās dienas Polijā solīja karstas līdzi ņēmām lina paladziņu, tas arī aizņēma maz vietas. Mājās viņam palīdz vairāk draugi sagatavoties miedziņam. Izvēlējāmies ņemt līdzi to, kas vismazāk aizņem vietu.

Rūpes par apģērbu

Ceļojot ar bērnu noteikti papildus rūpes sagādās arī apģērbs. Līdz nonācām Polijā pati par to īpaši nebiju aizdomājusies, līdz ar to nebiju sagatvojusies, ka drēbes būs jāmazgā. Protams, netīrās drēbes var salikt atsevišķā maisiņā un mazgāt mājās atbraucot. Bet par cik ēdām zemenes un jaunais cilvēks paguva gaišo krekliņu nosmērēt ar zemeņu sulu, sapratu, ka līdz mājām krekliņš nevar gaidīt. No situācijas izgāju ar viesnīcas ziepēm, izlietni un dvieļu žāvētāju. Traipus kārtīgi saziepēju un ieliku izlietnē mērcēties uz kādu ilgāku laiku. Pēc tam kārtīgi izskaloju un uz dvieļu žāvētāja žāvēties. Nākamajā dienā smuks un tīrs krekliņš. Pati gan centīšos uz nākamajām reizēm atcerēties līdzi paņemt kādas veļas ziepes.


Bet par ko biju padomājusi, ka dažas no drēbēm koferī saburzīsies, tādēļ biju iemetusi līdzi Norvex līdzekli auduma taisnošanai. Iepriekš nebiju to izmēģinājusi, lai gan mājās tas stāvēja jau sen. Es biju patiesi pārsteigta, ka tas strādāja lieliski un pa Krakovas ielām varējām staigāt zolīdā izskatā. Tagad tas man vienmēr būs līdzi dažādos izbraucienos. 

Pārvietošanās pa Krakovu

No lidostas uz viesnīcu un atpakaļ mums bija jau Latvijā noorganizēts trasfērs. Jāsaka, ka tas patiesi  bija ļoti ērti, jo īpaši ar mazu bērnu. Lidosta atradās pusstundas brauciena attālumā no Krakovas centra. Tikai pasūtot taksi ir jāpiekodina, ka būs nepieciešams bērnu sēdeklītis un kādam vecumam.

Pa pašu Krakovu nolēmām pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Viņiem ir blīva tramvaju satiksme. Mūsu jaunajam cilvēkam tas ļoti gāja pie sirds. Tikai mums bija jāspēj atrast mazākas ieliņas, kur tramvajs nebrauc, lai viņš varētu mierīgi iemigt. 


Biļetes pirkām sabiedriksā transporta pieturas biļešu automātā. Biļeti iegādājāmies 72 h un viena biļete maksāja ap 11 Eiro. Savukārt divgadniekiem braukšana sabiedriskajā transportā ir bez maksas. Man ļoti patika, ka tramvajiem pie durvīm ir atzīmēts, kur ir paredzēts iekāpt ar ratiem.

Ko apskatīt Krakovā


Esot Krakovā, mauprāt ir jāsāk ar vecpilsētas apmeklējumu - ir jāredz lielās un vēsturiskās ēkas, meitenes, kuras ir gatavs izvizināt ar krāšni sapucētiem zirgiem un karieti. 


Tāpat apskates un kāpiena vērta ir Vāveles pils, kas ir viena no lielākajām pilīm Polijā un pārstāv gandrīz visus Eiropas visduslaiku, renesanses un baroka arhitektūras stilus. Lai to kārtīgi apskatītu ir vērts veltīt daudz laika. Mēs izvēlējāmies pastaigāt pa pils teritoriju, apskatīties kā no augšas izskatās Visla. Un devāmies arī pastaigāties gar Vislas krastu. Turpat ir iespēja izbraukt ar kuģīšiem pa upi.


Mūs patīkami pārsteidza Ēbreju kvartāls. Tas ir turpat blakus vecpilsētai. Šis kvartāls ir viens no vēsturiski nozīmīgākajiem pilsētas rajoniem. Tas ir dibināts 14. gadsimtā, kā arsevišķa pilsēta Krakovas dienvidos ar Polijas karaļa Kazimira III dekrētu, kam par godu arī ir nosaukts kvartāls. Kvartālā var redzēt gan seno arhitektūru, gan Veco sinagogu, protams arī ēbrejus ar viņu klasiskajos tērpos. Tāpat kvartālā var atrast daudzas foršas vietas, kur paēst. Ļoti vēlējamies apmeklēt Inženerijas un tehnoloģiju muzeju, kas atrodas šajā kvartālā, bet diemžēl mūsu ciemošanās laikā tas bija ciet. Bet par muzeju informāciju var atrast šeit




Ar bērniem ceļojot, neiztikt arī bez bērnu laukumiņu apmeklējumiem. Mēs bijām divos un abi mūs patīkami pārsteidza, jo tradicionālie elemetni - kāpt, nošļūkt, pagriezties - bija papildināti ar izzinošiem elementiem, piemēram, kā attēlā. Bija elementi, kur ar rokām bija jādarbina ekskavatora kauss, lai piepildītu spaini, kuru pēc tam ar trīša palīdzību bija jāuzvelk augšā.


Noslēdzošajā ceļojuma dienā, kad vairs nebija spēka lieliem piedzīvojumiem, devāmies uz Krakovas botānisko dārzu, kas ir viens no senākajiem botāniskajiem dārziem Eiropā. Tas ir sākts ierīkot no 1783. gada. 


Bijām svētdienā un tas bija labi apmeklēts, līdz ar to nācās stāvēt arī rindā, lai iegādātos biļetes un tiktu iekšā. Botāniskajā dārzā ir plaši āra stādījumi un arī iekštelpās apskatāmi tropiskie augi. Vienīgi kustība šajās telpās ir vienā virzienā un pa šauru taciņu. Ar bērnu ratiem tur nav iespējams izstaigāt, tādēļ rati tiek atstāti pie ieejas. Iekšā ir skaisti, bet dēļ lielās cilvēku plūsas un drūzmēšanās bija grūti izbaudīt to, ko var redzēt iekštelpās. Kopumā skaista pastaigas vieta. Visu nepieciešamo informāciju var atrast šeit.

Viena vieta, kuru iesaku aiziet nobaudīt saldējumu ir - Chimney Cake Bakery. Pats saldējums nav nekas īpašs. Īpaša ir glāzīte, kurā saldējums tiek pasniegts - tas tuprat acu priekšā tiek cepts uz koka formām. Ļoti gards gala rezultāts. 


Ar vīru jau Krakovu apciemojam jau otro reizi, mums ir ļoti iepatikusies šī pilsēta un ticam, ka būs arī trešā reize, kad te ciemosimies. Tādēļ nākamreiz, kad ciemosimies Krakovā, vēl vēlamies apmeklētKrakovas Zooloģisko dārzu un Polijas Aviācijas muzejs.

Lai skaisti ceļojumi ♡

Komentāri