Pirmā Liene Buras adventes kalendāra nedēļa
Ar izpildītajiem adventes kalendāra uzdevumiem dalīšos nedēļas griezumā. Šonedēļ paspējām atvest no meža eglīti un izdekorēt to un visu balkonu, kā arī izdekorēt papīra eglīti, mājās skan svētku mūzika, esam izbaudījuši ziemas priekus, kā arī pagatavojuši pirmo apsveikumu kartiņu, kas ceļos uz citu valsti.
Kas man patīk izveidotajā adventes kalendārā, ka aktivitātes nav vienreizējs pasākums, bet tās var darīt atkal un atkal, kad ienāk iedvesma. Tas noderēs arī citus gadus, izņemot ārā aktivitātes, kas vairs nav aktuālas, to vietā ieliekot kādu mazu dāvaniņu vai našķīšus. Tas ir tik variējams :)
Eglītes atvešana mājās
Šeit ir detalizēta informācija no Latvijas Valsts mežiem, kur drīkst cirst eglīti un kur nedrīkst.
Lai pirms izbraukšanas saplānotu, kur braukt pēc eglītes vērts telefonā uzinstalēt šo aplikāciju, kurā būs redzami meža īpašnieki.
Šajā kartē būs redzams vai neesat aizsargājamā dabas teritorijā, kuru parasti apzīmē ar ozollapu, jo tur eglīti cirst nedrīkst.
Kad ar šo visu informāciju esat iepazinušies, var doties pēc savas īstās un vienīgās šī gada Ziemassvētku eglītes. Arī mēs tā darījām. Pastaigājāmies pa mežu, lūkodamies pēc eglītes, un salasījām nokritušies priežu zarus, no kuriem biju ieplānojusi gatavot adventes vainagu. Arī eglīti mums izdevās atrast skaistu, jo skaistu. Eglīti jau otro gadu pēc kārtas uz visu svētku laiku liekam ārā uz balkona, jo dzīvoklī ir karsts un zināms, ka eglītei būs īsāks mūžs. Pirmais īstais svētku vēstnesis arī bija izdekorētais balkons, ko rotāja mūsu atvestā eglīte, kas rotāta ar svētku bumbām un lampiņu virtenēm, adventes vainags, ko veidoju no nokritušajiem priežu zariem. Vainagu rotāju tikai ar lampiņu virteni, pašu vainagu papildus stiprināju ar savilcējiem, lai drošs paliek drošs, un neuzkrīt kādam virsū. Balkona malu rotā sarkanu karodziņu virtene. Tagad cenšamies ar svētka sajūtu aplipināt arī kaimiņus.
Mājas pieskandināšana ar mūziku
Kad mājās skan Ziemassvētku mūzika rotas pacilājoša, sirsnīga un miera pilna sajūta. Manuprāt ir tik plašs Ziemassvētku mūzikas saraksti dažādās platformās, ka savu nemaz nav vērts veidot, bet noteikti katram ir kāda sev tuvākā. Mūsmājās, kad gribas ātri uzlikt svētku skaņas, skan Radio Pieci Ziemassvētku kanāls. Ja gribas kaut ko neierastāka, tad noklausāmies Very Cool People, Kristīnes Prauliņas un Ralfa Eilanda Snowman's Express. Bet protams no 17. decembra skanēs Dod Pieci.
Sākt lasīt Ziemassvētku pasakas
Pirmā pasaka, ko jau labu laiku pirms adventes laika lasījām bija Margaritas Stārastes "Ziemas pasaka". Esam iesākuši lasīt Adventa pasaku kalendāru ar Kārļa Skalbes pasakām, bet tā šobrīd jauno cilvēku vēl tik ļoti neaizrauj, jo ir daudz teksta un maz bildes. Tupretī izdevniecības Sapņu spalva ziemas grāmatiņu komplekts "Sniega torte" mums patīk it īpaši Lolitas Saulietes dzejolis Ziemassvētku vilcieniņš, kam esam arī izdomājuši kustības un lasīšana ir kļuvusi par spēli. Laiku pa laikam man patīk iegriezties labdarības veikalā "Otra epla", kur var atrast skaistas grāmatas, kas vairs netiek ražotas, arī šonedēļ es tiku pie viena skaista ķēriena - "Manas mīļās sniega pasaciņas". Sāksim lasīt, tad jau redzēs kā jaunajam cilvēkam patiks.
Pamazām jau sāk veidoties ziemas pasaku un dzejoļu izlase, ko katru gadu pirms svētkiem izvilkt no dziļā plaukta un lasīt ar jaunu skatu.
Izbaudīt ziemas priekus
Par uzdevumu - ziemas prieku baudīšana- biju visvairāk noraizējusies, jo iepriekšējos gadus kārtīgu sniegu sagaidījām tikai pēc jaunā gada, bet šogad sniegs ir sācis lutināt jau no pirmās adventes. Ja šādi turpināsies, kas zina, varbūt saņemsim pašu lielāko dāvanu - baltus Ziemassvētkus.
Mēs esam paguvuši kārtīgi tīrīt mašīnu un mājas pagalmu no sniega, kas jaunajam cilvēkam pat labāk patīk kā braukāšanās ar ragavām, bet viss nāk ar laiku.
Izdekorēt papīra Ziemassvētku eglīti
Papīra Ziemassvētku eglītes pagatavošana prasa laiku, ir, protams, arī atrodamas nopērkamas alternatīvas, bet šoreiz par to kādu eglīti pagatavoju es.
Nepieciešams:
- Tumši zaļš papīrs
- Pamatne ( es izmantoju korķa tāfeli, bet tas var būt arī kāds stingrāks kartons)
- Līmes pistole vai abpusējais skočs
- Balts marķieris
- Filcs
- Līmējamā līplenta
- Diegs
- Adata
- Piparkūku formiņas
- Sinatapons, ja nepieciešams.
- Piegriež zaļo papīru atbilštoši pamatnei un to ar līmes pistoli vai abpusējo skoču pielīmē pie pamatnes;
- Uz pamatnes ar balto marķieri uzzīmē egli - tādu kā attēlā vai pēc saviem ieskatiem;
- Uz egles dažādās vietās pielīmē līplentas asso pusi;
- Sagatavo eglīšu rotājumus - piparkūku formiņas izmanto kā šablonus eglīšu rotājumiem, tos uzliek uz filca un apzīmējot apkārt. No katras formiņas būs nepieciešamas.
- Izgrieztos filcus sašuj kopā, ja rotājumi ir lieli, tos var pildīt ar sintaponu.
- Kad viss gatavs atliek pašam izmēģināt un tad dot bērniem spēlēties.
Eglītes dekorēšana tagad notiek katru dienu, blakus eglei stāv groziņš, kur rotājumi pēc noņemšanas arī tiek glabāti.
Uztaisīt apsveikuma kartiņas
Šis darbiņš manuprāt patiks arī jebkuram pieaugušajam, kas ir teicis, ka neprot zīmēt, jo te absolūti nekas nav jāprot, viss notiek pats no sevis.
Nepieciešams:
- 2 krāsas
- papīrs
- zip maisiņš
- ota
Process:
- No pieejamajām krāsām jāizvēlas divas;
- Papīrs jāpiegriež nedaudz mazāku kā zip maisiņu;
- Ievieto papīru maisiņā;
- Uz papīra no katras krāsas uzliek krāsas pikučus ar otu;
- Aiztaisa zip maisiņu;
- Ar pirkstiem izbraukā krāsu pa papīru.
- Attaisa zip maisiņu un prātīgi izņem papīru un novieto uz kādas citas pamatnes nožūt.
- Kad ir nožuvis var uzlīmēt kartiņu pamatnei, ierkastīt apsveikumu un uzdāvināt ♡
Komentāri
Ierakstīt komentāru